Bidet – czy warto go montować w łazience?

Bidet staje się coraz bardziej pożądaną armaturą łazienkową w naszych domach. Świadczy o wyższym stanie materialnym oraz nowoczesnej aranżacji wnętrz, jakiej dokonali mieszkańcy. Poza tym, może też stać się bardzo praktycznym produktem, jednak nie sprawdzi się w łazienkach mniejszych, gdzie każdy kawałek powierzchni pełni istotne znaczenie.

Mimo tego, bidet nie należy jeszcze do najbardziej popularnych urządzeń znajdujących się w mieszkaniach. Dużo łatwiej spotkać go można w pokojach hotelowych, niż domowych łazienkach naszych znajomych czy sąsiadów. Produkt ten swoje ogromne zalety ukazuje zwłaszcza w bardziej ciepłych i słonecznych strefach klimatycznych – z racji wyższych temperatur częstotliwość dbania o higienę zwiększa się. Wraz z postępującą globalizacją bidety dotarły i do nas, jednak wielu klientów, nie zdając sobie sprawy z jego korzystnych zastosowań uważa go za produkt zbędny. Poza tym, istotne znaczenie ma tutaj sama powierzchnia użytkowa naszych mieszkań. Niestety, większość z nich, zwłaszcza tych rozlokowanych w centrach miast nie może pochwalić się zbyt dużym i przyjaznym mieszkaniem. Tyczy się to głównie łazienek, które są małe i wąskie, a załączenie do nich dodatkowego urządzenia w postaci bidetu okazuje się po prostu niemożliwe.

Sam bidet służy do łatwiejszego odświeżania się i wygodniejszego dbania o higienę. Pozwoli on nam na spore zaoszczędzenie czasu oraz – co istotne – zużycia wody. Jest to istotny element, zwłaszcza jeśli z łazienki korzystamy często. Z urządzenia korzystać można przodem lub tyłem, co pozwala dostosować jego użytkowanie do naszych aktualnych potrzeb. W porównaniu z prysznicem czy wanną wygrywa w każdym aspekcie, nie tylko zapewnia szybką poprawę stanu naszej higieny, oszczędza wodę, ale i jest armaturą niezwykle wygodną.

Przechodząc do kosztów jakie będziemy zobowiązani ponieść za zakup bidetu, to wbrew pozorom nie należą one do większych i bardziej obarczających naszą finansową kieszeń. Dobry i solidny bidet dostać już można od 300 złotych – choć najdroższe modele sięgają i ponad tysiąca złotych. Dla przeciętnego użytkownika wystarczający okazać powinien się model ze standardowej półki cenowej, jednak pamiętajmy, że do ceny wyjściowej doliczyć będzie trzeba same koszty montażu.

Bidet okazać się może niezwykle istotnym urządzeniem zwłaszcza dla osób starszych lub tych posiadających ograniczony zakres ruchów. Pozwoli im to na wygodne i proste zachowanie higieny bez przymusu pracochłonnego korzystania z wanny czy prysznica. Dodatkowe atuty bidetu docenić powinny także kobiety – to właśnie podczas menstruacji zmuszone są do częstszego odwiedzania łazienki i bardziej uważnego dbania o higienę okolic intymnych. W przypadku, gdy posiadamy małe zwierzęta lub dzieci zachować powinniśmy szczególną ostrożność w rejonie łazienki, gdyż maluchy mogą po prostu chcieć przetestować działanie urządzenia, co skończyć się może sporą powodzią w łazience. Gdy nie posiadamy zbyt dużej powierzchni łazienkowej zamiast bidetu wolnostojącego wybrać możemy model podwieszany – pozwoli nam to na lepsze zagospodarowanie przestrzeni oraz zwiększenie mobilności samej łazienki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziesięć + 14 =