Designerskie wanny i prysznice

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek kierują się ku nowoczesności i minimalizmowi przy zastosowaniu naturalnych materiałów ? drewna czy kamienia. Dzisiejsze łazienki to domowa strefa relaksu, w której możemy zregenerować swoje ciało i umysł, oderwać się od codzienności. Projektanci wyposażenia łazienek prześcigają się w pomysłach, dzięki którym można stworzyć wspaniałą, cieszącą oko przestrzeń, będącą wizytówką każdego domu. Dzięki mnogości rozwiązań każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wielkości przestrzeni i stanu portfela. Wanna i kabina prysznicowa powinny jak najlepiej spełniać funkcje użytkowe, być łatwe do utrzymania w czystości oraz stanowić element dekoracyjny pomieszczenia.

Wolnostojąca wanna będzie niekwestionowaną bohaterką każdej łazienki. Najlepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Obecne modele charakteryzują się prostotą i wspaniałymi, obłymi krągłymi kształtami. Nie przemija również popularność stylu vintage i wanien tradycyjnych na ozdobnych nóżkach. Dla tych, którzy chcą posiadać wannę, a nie posiadają tyle miejsca by była ona wolnostojąca, mogą skorzystać z klasycznej propozycji i zabudować ją drewnem, płytkami czy kamieniem. Zainstalowanie listew świetlnych dodatkowo urozmaici kompozycję. Wanna w zabudowie pozwala na wykorzystanie różnych form ? może być narożna, podłużna, wyposażona w wygodne podłokietniki czy zagłówki.

Obecnie kabiny prysznicowe cieszą się ogromną popularnością. Pasują do każdego wnętrza, są oszczędne, łatwe do utrzymania w czystości. Na pierwszym miejscu wśród najbardziej trendy pryszniców są te z odpływem liniowym czyli bezprogowe lub z dużym płaskim brodzikiem, osłonięte dużymi przezroczystymi szybami. Są idealne do małych łazienek  – dzięki przeszklonym powierzchniom optycznie nie zmniejszają pomieszczenia. Wykorzystanie w kabinie prysznicowej płytek o teksturze kamienia czy drewna wzmocni efekt prostoty. Wykorzystanie zaś nadal modnej mozaiki czy orientalnych wzorów podkreśli charakter łazienki jako strefy zen i relaksu.

Niezmiennie od lat najpopularniejsza armatura jest w kolorze srebrnym. Jednak coraz częściej klienci decydują się, szczególnie we wnętrzach stylizowanych na vintage ? na armaturę w kolorze miedzi. Najmodniejsze natryski wyposażone w deszczownicę są proste w formie i maksymalnie rozbudowane jeśli chodzi o funkcje i wygodne rozwiązania ? jak na przykład wbudowany termostat. Można też wziąć po uwagę wbudowanie armatury w ścianę, co wzmocni efekt dyskretnej elegancji.

Jedno jest pewne ? najlepsza łazienka to taka, która będzie podobała się właścicielowi i była odzwierciedleniem jego charakteru, stylu życia i potrzeb. W wyborze ? czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową, kierować się należy przede wszystkim odpowiednim doborem sprzętu do wielkości pomieszczenia, potrzebami i przyzwyczajeniami lokatorów. Gdy już rozwiążemy powyższe kwestie, możemy być pewni, że obecne trendy wyjdą nam naprzeciw, gdyż minimalizm i prostota będą zachwycać zawsze ponadczasowością i pięknem. Dobierając subtelne dodatki i odpowiednie oświetlenie będziemy cieszyć się tą przestrzenią przez lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

16 − dziesięć =