Designerskie wanny i prysznice

Najnowsze trendy w projektowaniu łazienek kierują się ku nowoczesności i minimalizmowi przy zastosowaniu naturalnych materiałów ? drewna czy kamienia. Dzisiejsze łazienki to domowa strefa relaksu, w której możemy zregenerować swoje ciało i umysł, oderwać się od codzienności. Projektanci wyposażenia łazienek prześcigają się w pomysłach, dzięki którym można stworzyć wspaniałą, cieszącą oko przestrzeń, będącą wizytówką każdego domu. Dzięki mnogości rozwiązań każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wielkości przestrzeni i stanu portfela. Wanna i kabina prysznicowa powinny jak najlepiej spełniać funkcje użytkowe, być łatwe do utrzymania w czystości oraz stanowić element dekoracyjny pomieszczenia.

Wolnostojąca wanna będzie niekwestionowaną bohaterką każdej łazienki. Najlepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Obecne modele charakteryzują się prostotą i wspaniałymi, obłymi krągłymi kształtami. Nie przemija również popularność stylu vintage i wanien tradycyjnych na ozdobnych nóżkach. Dla tych, którzy chcą posiadać wannę, a nie posiadają tyle miejsca by była ona wolnostojąca, mogą skorzystać z klasycznej propozycji i zabudować ją drewnem, płytkami czy kamieniem. Zainstalowanie listew świetlnych dodatkowo urozmaici kompozycję. Wanna w zabudowie pozwala na wykorzystanie różnych form ? może być narożna, podłużna, wyposażona w wygodne podłokietniki czy zagłówki.

Obecnie kabiny prysznicowe cieszą się ogromną popularnością. Pasują do każdego wnętrza, są oszczędne, łatwe do utrzymania w czystości. Na pierwszym miejscu wśród najbardziej trendy pryszniców są te z odpływem liniowym czyli bezprogowe lub z dużym płaskim brodzikiem, osłonięte dużymi przezroczystymi szybami. Są idealne do małych łazienek  – dzięki przeszklonym powierzchniom optycznie nie zmniejszają pomieszczenia. Wykorzystanie w kabinie prysznicowej płytek o teksturze kamienia czy drewna wzmocni efekt prostoty. Wykorzystanie zaś nadal modnej mozaiki czy orientalnych wzorów podkreśli charakter łazienki jako strefy zen i relaksu.

Niezmiennie od lat najpopularniejsza armatura jest w kolorze srebrnym. Jednak coraz częściej klienci decydują się, szczególnie we wnętrzach stylizowanych na vintage ? na armaturę w kolorze miedzi. Najmodniejsze natryski wyposażone w deszczownicę są proste w formie i maksymalnie rozbudowane jeśli chodzi o funkcje i wygodne rozwiązania ? jak na przykład wbudowany termostat. Można też wziąć po uwagę wbudowanie armatury w ścianę, co wzmocni efekt dyskretnej elegancji.

Jedno jest pewne ? najlepsza łazienka to taka, która będzie podobała się właścicielowi i była odzwierciedleniem jego charakteru, stylu życia i potrzeb. W wyborze ? czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową, kierować się należy przede wszystkim odpowiednim doborem sprzętu do wielkości pomieszczenia, potrzebami i przyzwyczajeniami lokatorów. Gdy już rozwiążemy powyższe kwestie, możemy być pewni, że obecne trendy wyjdą nam naprzeciw, gdyż minimalizm i prostota będą zachwycać zawsze ponadczasowością i pięknem. Dobierając subtelne dodatki i odpowiednie oświetlenie będziemy cieszyć się tą przestrzenią przez lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 × 5 =